gerda
09 بهمن 1401 - 14:32

برگزاری رویداد «یک روز گردشگری با موضوع روایت انقلاب بیرجند»

بیرجند- رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی از برگزاری رویداد «یک روز گردشگری با موضوع روایت انقلاب بیرجند» خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید کریمیان ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهارکرد: حوزه هنری در سال جاری با حکم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مسئولیت کمیته هنر و هنرمندان ستاد دهه فجر را بر عهده گرفته است.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در سه بخش در دهه فجر برنامه خواهیم داشت، بیان‌کرد: یک بخش برنامه‌هایی است که هنرمندان به صورت مستقیم برگزار می‌کنند که نمونه آن جشن انقلاب در مدرسه شهید سندروس بود.

کریمیان با بیان اینکه در دهه فجر شب شعر و نشست ادبی خواهیم داشت، گفت: یکی از برنامه های ما این است که نقش بانوان را در پیروزی انقلاب اسلامی بیش از گذشته برای جوانان و نوجوانان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه از دیگر برنامه ها برگزاری شب های خاطره انقلاب است، ادامه داد: برگزاری شب های خاطره یکی از روش های انتقال تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی به عموم جامعه است و از این جهت اهمیت فوق العاده ای دارد.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کاروان های هنری فجر با استفاده از ظرفیت گروه های مردمی را خواهیم داشت، بیان کرد: رویداد هنری گرافیکی با عنوان «ایران سرفراز» را در دهه فجر برگزار و نمایشگاه آن هم دایر خواهد شد.

کریمیان گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که خواهیم داشت رویداد «یک روز گردشگری با موضوع روایت انقلاب در بیرجند» است که در این برنامه در محلاتی که وقایق انقلاب بیرجند در آنجا رخ داده حضور یافته و ماجرا را به صورت میدانی تبیین می کنیم.

وی اظهار کرد: شاید بسیاری از مردم بیرجند ندانند که چرا خیابان انقلاب به این نام نامگذاری شده و یا در میدان شهدای بیرجند چه اتفاقاتی رخ داده است که برگزاری رویداد یک روز گردشگری با موضوع روایت انقلاب می تواند این آگاهی ها را به مردم ببخشد.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی یادآور شد: رویدادی نیز برای تقدیر از فعالین انقلاب اسلامی ۵۷ خواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005091