gerda
09 بهمن 1401 - 15:41

ششمین دوره اردوی تشکیلاتی تربیتی فتح‌الفتوح برگزار شد

اردوی تشکیلاتی تربیتی فتح‌الفتوح به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس،‌ ششمین دوره اردوی تشکیلاتی تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی برگزار شد.

بر این اساس اردوهای تشکیلاتی بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی از بهمن سال ۱۳۹۸ با نام فتح الفتوح و دو مرتبه در هر سال در تابستان و زمستان برگزار می شود.

هدف از برگزاری اردوهای فتح الفتوح، ارتقا و تعمیق مبانی دینی و معرفتی و تشکیلاتی اعضای بسیج دانشجویی و همچنین نقد و بررسی امور و برنامه های ترم گذشته و برنامه ریزی های مرتبط با نیاز دانشجو و فضای دانشگاه برای ترم پیش رو است. 

نام فتح الفتوح متناسب با رویکرد مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی ، یعنی تربیت جوان مومن انقلابی و متاثر از کلام امام خمینی می باشد که بعد از پیروزی بزرگی که رزمندگان اسلام در عملیات طریق القدس بدست آوردند.

امام رحمه الله علیه طی پیامی فرمودند:  برنامه زمانی روزانه دوره فتح الفتوح۶ به این نحو بود که فضای زمانی قبل از ظهر هر روز به کلاس هایی با سرفصل های متفاوت و کاربردی نظیر مبانی دینی و معرفتی و اصول کار تشکیلاتی و همچنین مدیریت توحیدی در کار تشکیلاتی اختصاص داده می شد. 

بعد از ظهر نیز شرکت کنندگان اردو در گعده های تخصصی از قبیل فرهنگی ، علمی و پژوهشی ، سیاسی و جهادی به بررسی ظرفیت های موجود در جامعه و دانشگاه ، احصا نیازها و تعریف کار عملیاتی حول موضوع مورد بحث برای ترم آینده پرداختند.

 برنامه های فوق برنامه و فرهنگی از قبیل برگزاری هیئت های ولادت امام محمد باقر و شهادت امام هادی ، زیارات جمعی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومی (س) و همچنین مسجد جمکران ، برنامه های متنوع ورزشی و دیدار با علما و اکران مستند نیز برگزار شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005278